DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Satış Sonrası 

GARANTİ

GARANTİ NEDİR VE JEEP GARANTİSİ NELERİ KAPSAR?
Aracınız, tüm mekanik ve elektronik donanımı aracın tesliminden itibaren 2 yıl yada 60.000 km (hangisi önce dolarsa) garanti belgesinde açıklanan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı garanti altındadır.
Ayrıca; JEEP yetkili servislerinde ücretli yaptırdığınız işlemler ve satın aldığınız yedek parçalar, 24 ay boyunca üretici firma garantisi kapsamındadır.
Aracınızın uzun yıllar sorunsuz çalışabilmesi için üretici firma tarafından önerilen periyodik bakımların, zamanında ve belirtilen kilometrelerde yaptırılması önemlidir. Periyodik bakımlar sırasında değiştirilmesi önerilen yedek parçalar ve sarf malzemeleri ve bu parçaların değişimi için yetkili servisler tarafından verilen işçilik hizmeti garanti kapsamında değildir.
JEEP Yetkili Servislerinde çalışan teknik personel, aracınızın bakım ve onarımlarını eksiksiz yapmak amacıyla üretici firma tarafından verilen eğitimlere düzenli olarak katılırlar.
Periyodik bakımlar sırasında, aracınızın üretici firma tarafından düzenli olarak değiştirilmesi önerilen bakım parçalarının ve koruyucu ve temizleyici özelliği olan motor yağı gibi sarf malzemelerinin yenilenmesinin dışında; aracınızın mekanik ve elektronik ünitelerinin genel kontrolü yapılır.
Aracınızın kontrolünü yapan teknik personelin tespitleri ve aracınızda yapılan işlemler servis danışmanınız tarafından, araç teslimi sırasında size açıklanır.
Periyodik bakım sırasında değiştirilmesi önerilen bakım parçaları ve sarf malzemelerinin değiştirilmemesinden yada değiştirilen parçaların yerine nitelik olarak aynı özellikleri taşımayan farklı parça yada sarf malzemesi kullanımından kaynaklanabilecek arızalar üreticinin garantisi kapsamında değerlendirilmezler.
Ayrıca; normal kullanımı sırasında yıpranan, aşınan, özelliğini yitiren fren balatası ve fren diskleri, debriyaj balatası, teker lastikleri ve benzer şekilde aşındırıcı etkiye maruz kalan bazı lastik parçaların ömrü tamamlamaları nedeniyle yapılması gereken periyodik değişimleri üretici garantisi kapsamında değildir.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

SERVİS SÖZLEŞMESİ

SERVİS SÖZLEŞMESİ
Aracınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak için aracınızın bakım ve onarımlarını yetkili servislerimizde yaptırmanızı öneriyoruz. Yetkili servislerimizi, aracınızın ihtiyacı olan periyodik bakımları ve onarımları Fiat Chrysler Automobile’ in belirlediği standartlarda yapmaları için düzenli olarak eğitiyoruz ve verdikleri hizmetin kalitesini düzenli olarak denetliyoruz.
01 Şubat 2015 tarihinden sonra satın aldığınız aracınız için, 2 yıl/60.000km (hangisi önce dolarsa) olan garanti süresi boyunca, periyodik bakım ve onarımlar (hasar işlemleri dahil) için yetkili servislerimizi tercih ederseniz, garanti süresinin bitimini takip eden 1 yıl yada 100.000 km’ ye (hangisi önce dolarsa) kadar servis sözleşmesiyle size sunulan ücretsiz onarım hizmetlerinden yararlanabileceksiniz.
Servis Sözleşmesinin size sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak için otomobilinizi üçüncü yılında da yukarıda belirtilen bakım ve onarım işlemleri için yetkili servislerimize getirmeniz yeterli olacaktır.
Ücretsiz servis sözleşmesi dönemi boyunca, aynı zamanda, garanti döneminde olduğu gibi yol yardım hizmetleri de ücretsiz olarak verilecektir.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

VALE SERVİSİ

VALE SERVİSİ
"Vale Servisi" hizmetimiz ile araçlarınızı istediğiniz adresten alıyor, yetkili servislerimize getiriyor, gerekli olan bakım ve/veya onarım işlemleri yapıldıktan sonra istediğiniz adrese teslim ediyoruz. Profesyonel ekibimizle sunduğumuz bu hizmetten çok uygun koşullarda yararlanabilirsiniz.
YETKİLİ SERVİSLER RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

ACİL SERVİS


Nerede olursanız olun, 365 gün 24 saat yanınızdayız. Aracınızda herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda tek yapmanız gereken 444 5337 (444 JEEP) numaralı Acil Servis hattımızı arayarak operatöre bulunduğunuz yeri bildirmek.
Acil servis hizmeti kapsamında yol kenarında yardım, aracın en yakın JEEP Yetkili Servisine çekilmesi, aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama, daimi ikametgaha seyahat ve yolculuğa devam seyahati, seyahate devam amacıyla kiralık araç hizmetleri verilir. Garantisi bitmiş olan araçların yolda kalması ya da garantisi devam edenancak arızanın kullanıcı kaynaklı olması durumlarında hizmet ücreti müşteriden talep edilirken; diğer durumlarda tüm acil servis hizmetleri müşterilerimize ücretsiz olarak sağlanır.
Yol Yardım

Yol Yardım;
Acil servis hizmeti kapsamında yol kenarında yardım,

Çekici Yardımı

Çekici Yardımı;
Acil servis hizmeti kapsamında aracın en yakın JEEP Yetkili Servisine çekilmesi,

Araç Kiralama

Araç Kiralama;
Seyahate devam amacıyla kiralık araç hizmetleri,

Konaklama Hizmeti

Konaklama Hizmeti;
Aracın kullanılamayışı nedeniyle konaklama,

YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

ÇAĞRI MERKEZİ

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ POLİTİKAMIZ
origina-part-image-intro ŞEFFAFLIK:
Sorularınız, talepleriniz ve şikayetleriniz için 7 gün 24 saat, Çağrı Merkezimiz ve internet adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

ERİŞİLEBİLİRLİK:
Başvurularınız için JEEP Çağrı Merkezi: 444 5337 www.jeep.com.tr

CEVAP VERİLEBİLİRLİK:
Başvurularınızın alınmış olduğu bilgisi size internet sitemizden, Çağrı Merkezimizden belirlenmiş süreye göre verilmektedir.

OBJEKTİFLİK:
Sorularınız, talepleriniz ve şikayetleriniz ön yargısız ve adil bir şekilde değerlendirilmektedir.

ÜCRETLER:
Başvurularınızın değerlendirilmesi sürecimiz başvuru sahipleri için ücretsizdir.

GİZLİLİK:
Kişisel bilgilerinizin korunması son derece önemlidir. Bu nedenle kişisel bilgileriniz üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.

MÜŞTERİ ODAKLILIK:
Her zaman en iyisini hak eden siz değerli müşterilerimize, şirket politikaları ile yasal uygulamalar çerçevesinde, uygulanabilir çözümler sunmaya, ihtiyaçlarınızı karşılamaya ve haklarınızı her zaman korumaya özen göstermekteyiz.

HESAP VERİLEBİLİRLİK:
Sorularınız, talepleriniz ve şikayetleriniz ön yargısız ve adil bir şekilde değerlendirilmektedir.

SÜREKLİ İYİLEŞTİRME:
Sizlerden gelen geri bildirimleri iş süreçlerinde, ürün ve hizmetlerimizde proaktif iyileşmeler sağlayacak şekilde değerlendirerek sürekli müşteri odaklı olma yönünde ilerleme sağlıyoruz.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

HİZMETLER

Karbon Temizleme
Aracınızı el değmeden temizliyoruz.
Karbon Temizleme hizmetimizde karbon temizleme, emme manifold temizleme ve dizel partikül filtresi hizmetlerini vermekteyiz.

Dizel yakıtlar ve benzin, aynı kömür gibi bir hidrokarbon bileşiği olan ve fosil oluşum sonucunda meydana gelen ham petrolden elde edilmektedir. Her hidrokarbon bileşiği yandığı zaman, yanma sürecinin doğal sonucu olarak, kurum oluşumu meydana gelir. Kurum ya da karbon birikintileri, dizel ve benzinle çalışan tüm araç motorlarında oluşur ve asla tamamen engellenemez.
Karbon Temizleme işleminde elde edeceğiniz faydalar:
•Karbon temizleme sonrasında kurumdan kurtulan motor, daha rahat nefes alır, performansı artar.
•Karbon temizleme işlemi düzenli olarak yapıldığında motorun ömrü uzar. (40.000 km’de bir yapılması tavsiye edilir.)
•Yakıt tüketimi azalır.
•Çevreye salınan zararlı egzoz gazları azalır.

Emme Manifold Temizleme Hizmeti:
Dizel ve benzinli araçlar için hava emiş sistemi temizleme hizmeti olarak tanımlayabiliriz. Emme Manifold Temizleme hizmeti; emme manifoldu, EGR valfi, turbo palleri ve gaz kelebeği içerisindeki karbon partiküllerini temizleyerek motorun mümkün olan en üst seviyedeki performansına ve düşük yakıt tüketim değerlerine ulaşmasına katkıda bulunmaktadır.
Karbon Temizleme hizmeti ile aracınızın yakıt sistemi temizlenirken emme manifoldu temizleme hizmeti ile aracınızın hava emiş sistemleri temizlenir.
Dizel Partikül Temizleme Hizmeti:
Dizel Partikül Filtresi (DPF); seramik yapılı çok sayıda kapalı ve açık hücrelerin bir araya gelmesiyle oluşmuş kurum partiküllerini biriktiren belirli ömrü olan bir filtredir. Araç kullanıldığı sürece biriken bu kurum partikülleri (parçacıklar) rejenerasyon denilen filtrenin kendi kendine temizleme özelliği işlemi ile küle dönüştürülerek filtre içerisinden özel bir süreçle kendiliğinden egzozdan dış ortama atılır. Rejenerasyon işlemi DPF parça ömrünün kısalmasına neden olabilmektedir.
Dizel Partikül Filtresi içerisinde biriken kurumun temizlenmemesi durumunda;
•Yüksek maliyetli partikül filtresinin kısa sürede tıkanıp değiştirilmesine
•Yakıt tüketiminin yükselmesine (%3-%10 arasında)
•Katalitik konvertörün ömrünün kısalmasına
•Motor gücü ve torkunun azalmasına,
•Araç turbosunun ömrünün kısalmasına parçanın bozulmasına neden olabilmektedir.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

YEDEK PARÇA


origina-part-image-intro Orijinal ve kaliteli yedek parça kullanmak;
• Aracınızın ömrünü uzatır
• Aracınızı güvenle ve emniyetle kullanmanızı sağlar
• Maddi kazanç sağlar
• Aracınızın performansını artırır
• Yakıttan tasarruf sağlar
• Aracınızın orijinalliğini bozmaz
• Garantilidir
Orijinal yedek parçalar birçok farklı testten geçmiş araç için en uygun parçalardır. Orijinal yedek parçada;
dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik gibi noktalar daha tasarım aşamasında düşünülüp üretim buna göre gerçekleştirilmiştir. Buna karşılık, yan sanayi parçalarda parçanın test süreci asgari düzeyde tutulmuştur. Yan sanayi parça kullanmak aracınızın ömrünü kısaltacağı gibi aracınızdan alacağınız performansı da oldukça düşürmektedir.
Yan sanayi yedek parçalar görüntüsüyle orijinallerine benzerken ham maddesi, çalışma özellikleri ve kullanım özellikleriyle görevini tam olarak yerine getiremediği için aracınızı riske sokabilir. Örneğin, yapılan testler sonucunda taklit fren balataları orijinaline göre 2-3 kat daha hızlı aşındığı ve fren mesafesinde önemli farklılıklar yarattığı ortaya çıkmıştır. Güvenlikle ilgili olan bu gibi parçalarda yan sanayi parça kullanmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu oranı fiyatlara vurduğumuzda ise orijinal yedek parça çok daha ucuza mal olur.
Düşük kalitesinden dolayı ucuz olan taklit ve yan sanayi yedek parçalar, dezavantajının yanında montajında da zorluk çıkartır. Otomobilin tasarımıyla birlikte tasarlanan ve çalışma özellikleri, malzemesi, mukavemeti üretici tarafından belirlenen orijinal yedek parçaların, kullanım süresi ve özellikleri, dikkate alındığında her zaman avantajlıdır. Bu nedenle otomobil için mutlaka tercih edilmelidir.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

JEEP KASKO

JEEP KASKO


KASKO
Jeep ve Allianz Sigorta işbirliği ile Jeep marka araçlar için özel olarak hazırlanan Jeep Kasko, aracınızı ve sizi olası risklere karşı koruyor.

Jeep Kasko'nun Avantajları Neler?
Yetkili Servis:Yetkili Servis klozu hasarlarınız anlaşmalı Jeep yetkili servislerinde, orijinal parça kullanılarak uzmanlar tarafından onarılır ve eksiksiz şekilde ödenir. Jeep Kasko anlaşmalı olmayan servislerde hasar tazminatının %30'luk kısmı sigortalı tarafından karşılanmaktadır. Onarımın yapılacağı ilde Jeep Kasko anlaşması olan yetkili Jeep Servisi bulunmaması durumunda muafiyet uygulanmamaktadır.
Cam Değişimi: Hasarlı camınızı yılda 1 kez Jeep yetkili servislerinde hasarsızlık indiriminizi kaybetmeden değişimini yaptırabilirsiniz.
Mini Onarım Hizmeti: Allianz Mini Onarım Hizmeti ile aracınızdaki küçük hasarlar, ücretsiz olarak tamir edilir. Böylece aracınızın başına gelebilecek küçük hasarlar, büyük sıkıntılar doğurmadan en iyi işçilikle, en hızlı şekilde ve hasarsızlık indiriminizi etkilemeden giderilir. Detaylı bilgi için acenteniz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ekspersiz İşlem:1.000 TL'ye kadar olan onarımlarda eksper beklenmeden hasar dosyasının faturalı işlem görmesi mümkündür. Bu şekilde daha hızlı hizmet alabilirsiniz.
İkame Araç Hizmeti:Poliçe kapsamındaki kazalar sonucu aracın serviste kalması durumunda eksper onayı ile ikame araç hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca pert ve hırsızlık durumunda da poliçe kitapçığında belirtilen şart ve süreler dahilinde ikame araç hizmeti verilmektedir.
Zengin Asistans Hizmetleri: Jeep Kasko Çekme/kurtarma, lastik patlaması, akü veya yakıt bitmesi, anahtar kaybı/araç içerisinde unutulması, yola devam imkanları yada profesyonel sürücü bir çok özel teminatı içermektedir.

Jeep Kasko ile Hangi Riskler Güvence Altında?
- Çarpma, Çarpışma, Yanma
- Hırsızlık
- Halk Hareketleri, Terör
- Sel ve Su Baskını
- Deprem (muafiyetsiz)
- Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk
- Ferdi Kaza
- Hukuksal Koruma
- Yetkili Olmayan Kişilerce Çekilme
- Sigara Yanığı
- Anahtar Kaybı

Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde “aracın ilk sahibi olmanız” koşulu ile peşin anahtar teslim bedeli karşılanır.

Jeep Kasko Poliçesine İlave Edilebilecek Ek Teminatlar;
- Kişisel Eşya Teminatı
- Manevi Tazminat
- Yurtdışı Teminatı

Hangi İndirimlerden Faydalanabilirsiniz?
Mesleki İndirimler
- TSK Mensubu ve Eşlerine,
- Öğretmenlere,
- Üniversite Öğretim Üyelerine,
- Emniyet Mensuplarına,
- Mülki İdare Personeline,
- Yargı Mensuplarına indirim uygulanmaktadır.

Hasarsızlık İndirimleri
- Poliçe süresince hiç kaza yapmamanız halinde; %30'dan %65'e varan hasarsızlık indirimlerinden yararlanırsınız.
- Bir kaza sonucunda %100 karşı tarafın hatalı olduğu durumlarda hasarsızlık indirim hakkınız korunur.
- Poliçe dönemi içerisinde sadece bir defaya mahsus cam kırılması ve radyo / teyp hasarıyla sınırlı kalan hasarlarda hasarsızlık indirim hakkınız devam eder.
- Emniyet Mensuplarına,

Belirli Sürücü İndirimi
Özel kişiler için;
- Ruhsat sahibi kişinin 30 yaş üzeri ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi olması
- Ruhsat sahibi dışındaki kişinin 30 yaş üzeri ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi olması halinde,
Tüzel kişiler için;
- Şirket üst düzey yöneticisinin 30 yaş üzeri ve en az 5 yıllık ehliyeti olması
- Şirket üst düzey yöneticisinin şoförünün 30 yaş üzeri ve en az 5 yıllık ehliyeti olması halinde,
aracınız için sürücü adedini kısıtlayarak indirime hak kazanabilirsiniz.

Çapraz İndirimler: Eviniz ve sağlığınız Allianz güvencesi altındaysa Jeep Kasko Sigortanızda ekstra indirim kazanabilirsiniz.
Peşin Ödeme İndirimi: Primin peşin ödenmesi durumunda ekstra indirim uygulanır.
Özel İndirimler: Birçok özel şirketler ve memurlar (657'ye tabi) için uygulanan ekstra indirimlerden yararlanabilirsiniz.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

JEEP UZATILMIŞ GARANTİ

JEEP UZATILMIŞ GARANTİ

UZATILMIŞ GARANTİ


Jeep’inizin garantisini 4.Yıl/130.000 KM’ye (hangisi önce dolarsa) kadar uzatarak ürün kaynaklı arızaları yetkili servislerimizde orijinal parça ve işçilik güvencesi ile yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda tüm yol yardım hizmetlerinden de (yerinde onarım, çekici, konaklama, yedek araç) ücretsiz faydalanmaya devam edebilirsiniz.
Jeep Uzatılmış Garantisi olan aracınızı, satmak istediğinizde yeni kullanıcıya devir edilmektedir. Bu sayede aracınızın ikinci el değerini arttırmış olursunuz.

Uzatılmış Garanti, yıl ya da km olarak garantisi devam eden Grand Cherokee, Cherokee, Wrangler, Compass ve Renegade model araçlara yapılabilmektedir. Uzatılmış Garanti talebi yapılan aracın geçmişi ve güncel durumu değerlendirilmektedir.
Uzatılmış Garanti almak ya da detaylı bilgi için Jeep yetkili servisleri ile görüşebilirsiniz.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU

ÖTA

Aralık 2009 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan ve Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan "Ömrünü tamamlamış araçlara (ÖTA) ilişkin yönetmelik", ömrünü tamamlamış araçların ve bunlara ait parçaların yeniden kullanımını, geri dönüşümünü ve geri kazanımını sağlayarak insana ve çevreye zarar verebilecek atık oluşumunu engellemeyi amaçlar.
Araç sahibi ÖTA kapsamında yer alan aracını Türkiye’nin her ilinde bulunan teslim noktalarına ücretsiz teslim edebilir. Süreç hakkında detaylı bilgi için www.emniyetli.com.
YETKİLİ SERVİSLER ONLINE SERVİS RANDEVUSU www.emniyetli.com