GARANTİ NEDİR VE JEEP GARANTİSİ NELERİ KAPSAR?

Aracınız ve aracınızın tüm mekanik ve elektronik donanımı, aracın tesliminden itibaren 2 yıl ya da 60.000 km (hangisi önce dolarsa) garanti belgesinde açıklanan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı garanti altındadır.

Ayrıca, Jeep yetkili servislerinde ücretli yaptırdığınız işlemler ve satın aldığınız yedek parçalar, 24 ay boyunca üretici firma garantisi kapsamındadır.

Aracınızın uzun yıllar sorunsuz çalışabilmesi için üretici firma tarafından önerilen periyodik bakımların, zamanında ve belirtilen kilometrelerde yaptırılması önemlidir. Periyodik bakımlar sırasında değiştirilmesi önerilen yedek parçalar, sarf malzemeleri ve bu parçaların değişimi için yetkili servisler tarafından verilen işçilik hizmeti garanti kapsamında değerlendirilmemektedir.

Jeep yetkili servislerinde çalışan teknik ekipler gerekli tüm sertifikalara sahip uzman kişilerden oluşmaktadır.

Periyodik bakımlar sırasında, aracınızın üretici firma tarafından düzenli olarak değiştirilmesi önerilen bakım parçalarının koruyucu ve temizleyici özelliği olan motor yağı gibi sarf malzemelerinin yenilenmesinin dışında, aracınızın mekanik ve elektronik ünitelerinin genel kontrolü yapılmakta ve güncel yazılımlar yüklenmektedir.

Aracınızın kontrolünü yapan teknik personelin tespitleri ve aracınızda yapılan işlemler ile ilgili bilgilendirme servis danışmanımız tarafından araç teslimi sırasında sizlere verilmektedir.

Periyodik bakım sırasında değiştirilmesi önerilen bakım parçaları ve sarf malzemelerinin değiştirilmemesinden ya da değiştirilen parçaların yerine nitelik olarak aynı özellikleri taşımayan farklı parça ya da sarf malzemesi kullanılmasından kaynaklanabilecek arızalar, üreticinin garantisi kapsamında değerlendirilmemektedir.

Ayrıca, normal kullanımı sırasında yıpranan, aşınan, özelliğini yitiren fren balatası ve fren diskleri, debriyaj balatası, teker lastikleri ve benzer şekilde aşındırıcı etkiye maruz kalan bazı lastik parçaların ömrünü tamamlamaları nedeniyle yapılması gereken periyodik değişimleri üretici garantisi kapsamında değerlendirilmemektedir.


SERVİS SÖZLEŞMESİ


Aracınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak için aracınızın bakım ve onarımlarını yetkili servislerimizde yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Yetkili servis çalışanlarımıza, aracınızın ihtiyacı olan periyodik bakım ve onarımlarını Fiat Chrysler Automobiles’ın belirlediği standartlarda yapmaları için düzenli olarak eğitim verilmekte ve verdikleri hizmetin kalitesi düzenli olarak denetlenmektedir.

Jeep marka aracınızın satışı esnasında tarafınıza verilen 2+1 servis sözleşmesinin açıklaması aşağıda yer almaktadır.

“2 yıl/60.000 km (hangisi önce dolarsa) olan garanti süresi boyunca, periyodik bakım ve onarımlar (hasar işlemleri dahil) için yetkili servislerimizi tercih ederseniz, garanti süresinin bitimini takip eden 1 yıl ya da 100.000 km’ye (hangisi önce dolarsa) kadar servis sözleşmesiyle size sunulan ücretsiz onarım hizmetlerinden yararlanabileceksiniz.”

Servis sözleşmesinin size sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak için otomobilinizi üçüncü yılında da yukarıda belirtilen bakım ve onarım işlemleri için yetkili servislerimize getirmeniz yeterli olmaktadır.

Tarafınıza sunulan +1 yıl ücretsiz servis sözleşmesi dönemi boyunca, garanti döneminde olduğu gibi yol yardım hizmetleri de ücretsiz olarak verilmektedir.