Kapat

En Yakın Jeep® Satış Danışmanı ile Anında Görüşün!

GÖRÜNTÜLÜ ARA

JEEP marka araçların garanti süresi ne kadar ?

Binek araçlarımızın yasal garantisini takip eden 2. Yıl ya da 60.000 Km (Hangisi önce biterse) tüm mekanik aksamı garanti belgesinde sayılan şartlar dahilinde üretim hatalarına karşı TOFAŞ’ ın garantisi altındadır.

Boya Garantisi

Üretimden kaynaklanan boya hatalarına karşı teslim edildiği tarihten itibaren 3 yıl (sınırsız kilometre) boyunca boya garantisi verilmektedir.

Pas Garantisi

Karoserinin yapısal elemanları, aracın teslim edildiği tarihten itibaren 3 yıl (sınırsız kilometre) boyunca TOFAŞ’ ın garantisi altındadır. “2 yıl/60.000 km (hangisi önce dolarsa) olan garanti süresi boyunca, periyodik bakım ve onarımlar için yetkili servislerimizi tercih ederseniz, garanti süresinin bitimini takip eden 1 yıl ya da 100.000 km’ye (hangisi önce dolarsa) kadar (akü ve tekerlek lastikleri harici) servis sözleşmesiyle size sunulan ücretsiz onarım hizmetlerinden yararlanabileceksiniz.”

2+1 Servis sözleşmesi nedir?

2 yıl/60.000 km (hangisi önce dolarsa) olan garanti süresi boyunca, periyodik bakım ve onarımlar için yetkili servislerimizi tercih ederseniz, garanti süresinin bitimini takip eden 1 yıl ya da 100.000 km’ye (hangisi önce dolarsa) kadar (akü ve tekerlek lastikleri harici) servis sözleşmesiyle size sunulan ücretsiz onarım hizmetlerinden yararlanabileceksiniz.

Servis sözleşmesinin size sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak için otomobilinizi üçüncü yılında da yukarıda belirtilen bakım ve onarım işlemleri için yetkili servislerimize getirmeniz yeterli olmaktadır.

Tarafınıza sunulan +1 yıl ücretsiz servis sözleşmesi dönemi boyunca, garanti döneminde olduğu gibi yol yardım hizmetleri de ücretsiz olarak verilmektedir.

Opet'ten yakıt almalı mıyım?

Akaryakıtınızı Opet'ten almanız halinde aracınızın garanti süresi içinde yaşayabileceğiniz yakıt kaynaklı hasarlar Opet tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle Opet kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kurtarıcı gereken veya kazalı araçlara yol yardım hizmeti verilir mi?

Araç garanti içerisinde ise ücretsiz çekici hizmeti sağlanır.Eğer garanti dışı ise Jeep'in anlaşmalı fiyatları üzerinden çekim hizmeti sağlanır.

Gönüllü Geri Çağırma Nedir?

Gönüllü Geri çağırma, araçlarımızın satış sonrasında da iyileştirilmesi esasına dayanan güvenlik, homologatif veya emisyon iyileştirmelerinin yer aldığı ve aracınıza satış sonrasında uygulanan ücretsiz işlemlerdir. Eğer aracınıza tanımlı bir geri çağırma kampanyası var ise en kısa sürede Jeep bayisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Aracıma kayıtlı gönüllü geri çağırma kampanyası olup olmadığını nasıl sorgulayabilirim?

https://sasisorgulama.jeep.com.tr/ adresinden aracınıza kayıtlı bir geri çağırma olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

En yakın Jeep servisinden nasıl randevu almayı gerçekleştirebilirim?

https://randevu.jeep.com.tr/ internet sitesi üzerinden randevu almayı gerçekleştirebilirsiniz.

Gönüllü Geri Çağırma ile ilgili olarak servis tarafından arandım ancak etkilenen parça setini daha önce değiştirdiğime eminim neler yapmalıyım?

İşlemlerden emin olmak adına Jeep servisinizden randevu alarak ilgili kontrolleri gerçekleştirmelisiniz.

Gönüllü Geri Çağırma ile ilgili olarak servis tarafından arandım ancak aracımda bir problemim yok, neler yapmalıyım?

Aracınız kullanım şartlarında uygun olsa bile iyileştirme aracınızı iyileştirmek adına yapıldığından en yakın Jeep servisine randevu alarak işlemleri yaptırmanız gerekmektedir.

Gönüllü Geri Çağırma dahilinde yapılacak işlemlerin maliyetini ödeyecek miyim?

Hayır. Gönüllü Geri Çağırma dahilinde yapılan hiçbir işlem için sizden ücret alınmayacaktır.

Aracım ile aynı araca sahip diğer kişilerden geri çağırma kampanyası olduğunu duydum ancak Jeep sitesinden sorgulama yaptığımda tanımlı kampanya görünmüyor. Ne yapmam gerekiyor?

Gönüllü Geri çağırma belirli aralıkta üretilen bir araç grubunda veya belirli spesifikasyonlara (motorizasyon, donanım, yazılım) sahip araçlarda uygulanmaktadır. Sizin aracınızda bu işlem tanımlı olmayabilir.