Kapat

En Yakın Jeep® Satış Danışmanı ile Anında Görüşün!

GÖRÜNTÜLÜ ARA

Compass S

Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid S, yeni teknolojiler ve ince detaylarla zenginleştirildi. Standart özellikler arasında navigasyon özelliğine de sahip yeni 10,1" Navigasyonlu" Uconnect™ Bilgi Eğlence Sistemi, 10,25" Full Dijital Gösterge Paneli, eller serbest açılabilen Otomatik açılabilen Bagaj Kapağı, yeni 19" Granit Kristal Alaşımlı Jantlar, yenilikçi LED far tasarımı, hafıza özelliğine sahip Elektrikli Koltuklar ve Gri Dikişli Deri Döşeme yer alıyor.

DAHA FAZLA

Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid S, yeni teknolojiler ve ince detaylarla zenginleştirildi. Standart özellikler arasında navigasyon özelliğine de sahip yeni 10,1" Navigasyonlu" Uconnect™ Bilgi Eğlence Sistemi, 10,25" Full Dijital Gösterge Paneli, eller serbest açılabilen Otomatik açılabilen Bagaj Kapağı, yeni 19" Granit Kristal Alaşımlı Jantlar, yenilikçi LED far tasarımı, hafıza özelliğine sahip Elektrikli Koltuklar ve Gri Dikişli Deri Döşeme yer alıyor.

İÇ TASARIM

Yeni iç mekan, rakipsiz bir estetik sunan ve konforu artıran teknoloji harikası bir tasarıma sahiptir.

loading
A REVOLUTION IN DESIGN

Daha Fazla Alan, Daha Fazla Jeep®

Compass daha net ve yatay çizgiler, daha modern orta konsol ve daha geniş alanlar yaratarak tüm iç mekanı elden geçirdi. Saklama kapasitesi iki kattan fazla artarak 2,8 Litre’den 7,2 Litre’ye çıktı; gün içinde ihtiyacınız olan her şeyi hiç düşünmeden yanınıza alabilirsiniz. Ayrıca ön konsol ve koltuklarda kullanılan birinci sınıf malzemeler ve lüks dokunuşlar, aracın özgün tarzını ve sunduğu üstün konforu öne çıkarıyor.

İç tasarımı keşfedin

YENİ EN İLERİ TEKNOLOJİ

Daha da eğlenceli, güvenli ve sürükleyici bir sürüş deneyimi için Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid en ileri teknolojiye, yeni akıllı 10,1” Uconnect Bilgi Eğlence Sistemine, "Hey Jeep®" Sesli Asistan'a ve My Wi-Fi paketinin içinde yer alan ev asistanınızın entegrasyonunu yapma özelliğine sahiptir.

Sesli Asistan
Hey Jeep®

Jeep® Compass 4xe Plug-In Hybrid, sesli asistanın yeni akıllı Uconnect Bilgi Eğlence Sistemine entegre edildiği ilk Jeep®'tir. Aracınızla konuşmaya başlamak için sadece “Hey Jeep®” deyin. Şimdi sesinizle klimayı ayarlayabilir, müziği değiştirebilir veya gideceğiniz yeri belirleyebilirsiniz.

YENİLİKÇİ GÜVENLİK

Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid, tüm aktif ve pasif güvenlik sistemlerine ve direksiyon arkasındayken maksimum koruma sağlayan ikinci seviye otonom sürüş özelliğine sahiptir.

YENİLİKÇİ BİR GÖRÜNÜM

Gerçek bir şehir ikonu için yeni, modern ve göz alıcı çizgiler

exterior canvas
THE JEEP® REVOLUTION

Detaylar Fark Yaratıyor

Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid, tamamen yeniden tasarlanmış ikonik yedili ızgara ile onu farklı kılan çizgilerini vurguluyor. Granit Kristal 19'' Alaşım Jantlar Jeep® özgünlüğünü ortaya koyuyor. Eşsiz 4xe Logosu ve mavi detaylar, benzersiz tarzının altını çiziyor. Mopar® Aksesuarlarıyla en üst düzeyde özelleştirme yapabilirsiniz.

Dış tasarımı keşfedin

Jeep® İLE SINIRLARI KALDIRIN

Her gelecek bir devrimden doğar.
Jeep®; sorumluluk, verimlilik ve performansı her açıdan iyileştirerek mobiliteyi yeniden yarattı.
Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid ile; güç ve sürdürülebilirlik nihayet aynı yolda buluştu.

performance canvas
240 HP’ye varan

Birleşik güç
7,3 saniyede

0-100 km/sa hıza ulaşma *240hp motorlu Jeep® Compass 4xe için en iyi zaman
4x4

Her zaman garantili \\ Her zaman hazır
Tam elektrik modunda
50 km’ye

varan sürüş menzili.
THE JEEP® REVOLUTION

Tarzınızı Seçin

Üç farklı sürüş modu: Hibrit modu her iki motoru da kullanırken Elektrik modu yalnızca elektrik motorunu kullanır, E-Save ise bataryanın şarjını koruyarak otonom şarj sistemlerinin etkinliğini arttırır.

JEEP® İLE YENİ MOBİLİTE DÖNEMİ

Jeep®, yeni 4xe teknolojisi ile elektrifikasyon dünyasını değiştiriyor. Jeep®’in eşsiz 4x4 sistemi artık elektrik gücüne sahip. Jeep® dünyasını sürekli gelişimde tutan yeni bir hizmet ekosistemi ve yeni bir mobilite konsepti

EasyWallbox

İsteğe bağlı olarak sunulan yeni EasyWallbox, şarj süresini kısaltmanıza olanak tanıyan akıllı cihazdır.
EasyWallbox, evinizde ne kadar enerji tüketildiğini tespit edebilir ve şarj kapasitesini uyarlayarak elektrik kesintisini önleyebilir. Ayrıca, şarj işleminizi optimize etmek için sık kullanım saatlerini tahmin ederek şarj geçmişinizi kaydeder.

easy wall-box

SIKÇA SORULAN SORULAR

4xe teknolojisi

Ne tip elektrikli/hibrit motorlar mevcut?

ICE: İçten Yanmalı Motor ,yakıt tüketiminin sıvı hareket döngüsünün ayrılmaz bir parçası olan bir yanma odası içerisinde bir oksitleyici (genellikle hava) vasıtasıyla aktive edildiği, geleneksel termal enerjili (benzinli, dizel, vs.) motordur.
• MHEV: İçten Yanmalı Motor ile Elektrikli Motor bir arada. Akü, içten yanmalı motor ve rejeneratif frenleme ile şarj edilir. Tam-elektrikli modda sürüş yapılamamaktadır.
• HEV:İçten Yanmalı Motor ile Elektrikli Motor bir arada. Akü, içten yanmalı motor ve rejeneratif frenleme ile şarj edilir. Akü performansı, kısa seyahatlerin tam-elektrikli modda gerçekleşmesine imkân verir.
• PLUG-IN HYBRID:İçten Yanmalı Motor ile Elektrikli Motor bir arada. Akü, ayrıca, dış bir kaynaktan (şarj prizi) ve rejeneratif frenleme ile şarj edilir. Akü performansı, uzun seyahatlerin tam-elektrikli modda gerçekleşmesine imkân verir.
• BEV:Çekiş, özel olarak bir elektrikli motor ile sağlanır. Sürüş elektrikli olup, şarj işlemi yalnızca dış bir kaynak ve rejeneratif frenleme ile gerçekleşir.
• REEV: Akünün yeniden şarjı için benzinle çalışan küçük bir jeneratörü bulunuyor olup, akü seviyesi düşük iken uzatmalı menzile imkân verir.

Neden Plug-in Hybrid bir çözümü tercih edeceksiniz?

Plug-in Hibrit, İçten Yanmalı Motor (ICE) ile Elektrikli Motorun bir arada kullanımının gücünden faydalanabilmeyi sağlayan en iyi çözümlerden biri. Dahası, hibrit dünyası içinde, Plug-in Hibrit, elektrikle kat edilen menzil, şarj süresi, yakıt tasarrufu, sürülebilirlik ve performans arasında optimum dengeyi garanti ediyor.

Plug-in Hybrid’li bir aracın başlıca avantajları neler?

Plug-in Hibrit araçlar, elektrikli taşıtlardaki düşük işletim maliyetleri, sessiz seyahat, tamamen elektrikli sürüşteki gibi sıfır emisyonun yanı sıra, uzun seyahatlerde, akünün dış bir kaynaktan yeniden şarj edilmesine gerek duyulmaksızın, klasik bir yanmalı motorun esnekliğini sunuyor. Yanmalı motorla elektrikli motorun bir arada olması daha büyük hacimli klasik motorlara kıyasla aracın daha yüksek seviyede tork ve performans sağlamasına imkân veriyor. Jeep® 4xe, termal motorlu taşıtlara nazaran daha düşük işletim maliyeti ve emisyonun yanı sıra, daha yüksek performans ve sürüş konforu sağlayarak, ileri bir çözümü temsil edecek.

Jeep® Compass 4xe hangi türde elektrikli arabalar olacak?

Jeep® Compass 4xe, ön lastikler için bir benzinli motor ile arka lastikler için bir elektrikli motorla donatılmış olarak off-road kapasitesi daha gelişkin, Plug-in Hybrid Elektrikli 4x4 Taşıtlar olacak. İki motor, taşıtın otomatik yönetimi altında bir arada çalışacak. Elektrikli motor, sürüş esnasında rejeneratif frenlemenin yanı sıra, güç nakil hattı vasıtasıyla dışarıdan da yeniden şarj edilebilir, 11.4 kW'lık bir aküyle çalışacak. Akü, tam şarjlı iken, 50 km'ye kadar arabaya tam-elektrikli bir taşıt fonksiyonu sağlayacak. Akünün şarjının azalması durumunda, benzinli motor otomatik olarak devreye girip, akünün sürüş esnasında şarj olmasını sağlayarak, 4xe sürüşün sürekliliğini sağlayacak.

Ürün gamının geleneksel modelleri karşısında, Compass 4xe modelinde hangi spesifik teknoloji sunulacak?

Jeep® 4xe modelleri, müşteriye birden fazla modda sürüş imkânı sunacak: Bunlar, Elektrikli ve Hibritin yanı sıra, akünün şarj seviyesini koruyacak e-Tasarruf modu olacak. Eko-rehberlik, rejeneratif frenleme ve kabin sisteminin (aracın bilgi-eğlence ekranındaki spesifik zamanlayıcı vasıtasıyla aktive edilebilir) ön-koşullandırılması gibi, yeni e-özellikler bulunacak. Daha da fazlası, 4xe modellerinde şu spesifik özellikler bulunacak: özel bir gösterge paneli; 10,1’’ Bilgi-Eğlence ekranı üzerinde özel bir bölüm; yeni Selec-Terrain modu; gaz pedalı performansını ve direksiyon tepkisini iyileştirerek taşıt performansını arttırıcı Sport modu.

Jeep® Compass 4xe'nin Off Road kabiliyeti olacak mı?

Evet, Jeep® 4xe modelleri, piyasadaki en kabiliyetli 4x4 Plug-in Hybrid Jeep® SUV'lar olacak. Yüksek torklu elektrikli motor ve başlangıç aşaması ile zorlu off-road koşullarında aşırı hassasiyetle ayarlanabilme kabiliyeti sayesinde elektrifikasyon efsanevi off-road kapasitelerini daha da arttıracak.

4xe sistemi bagaj hacmine etki edecek mi?

Hayır – bagaj hacmi, Jeep Compass'ın termik versiyonlarındaki muadilleriyle aynı olacak.

Yeniden Şarj S & C

Akünün yeniden şarjı ne kadar sürecek?

Yeniden şarj işleminin süresi, hızlı bir şarj edici (yüksek güçlü elektrik panosu veya umumi şarj istasyonu) kullanıldığında 1.6 saat ile en yüksek şarj gücü seviyesinde bir ev tipi priz kullanıldığında yaklaşık 3 saat arasında değişecek.

Sistemde hızlı şarj modu olacak mı, yoksa yalnızca standart bir şarj modu mu olacak?

Yeniden şarj sistemi 7.2 kW'a kadar hızlı şarja imkân verecek.

Şarj işlemimi nasıl ayarlayacağım?

Aracın Bilgi Eğlence Sistemi veya bir akıllı telefonla erişilebilir olacak My Uconnect uygulaması ile ayarlanabilecek.
Evdeki bireysel şarj etme işlemi esnasında, Bilgi Eğlence Sisteminin özel bir bölümü ile dilediğiniz şarj etme süresini (örneğin, gece boyu) ayarlama ve şarj etme programının güç seviyesini seçme olanağı olacak.

Yoldayken akünün bitmesi durumunda ne olur?

Yol sürüşünün devam edebilmesini garanti edecek şekilde, ICE motor (içten yanmalı motor) otomatik olarak devreye girecektir. Sistem, 4x4 performansını temin için asgari şarj seviyesi garanti edecek şekilde tasarlanacaktır.

Sürücünün yeniden şarj etmeyi unutması durumunda ne olur?

ICE motor (içten yanmalı motor), bir yandan aküyü şarj ederken, taşıtın kullanımına imkân verecektir. Bu sayede, 4x4 performansı daima elde edilebilir olacaktır.

Dış sıcaklığın akülere herhangi bir etkisi olur mu?

Aküler, yılın ortalama sıcaklıklarında düzgün çalışabilecek şekilde tasarlanacaktır. Akülerin soğutulmasında enerjiye ihtiyaç duyulacağından, aracın aşırı sıcak havaya maruz kalması durumunda, otonomi azaltılabilir. Benzer şekilde, aküleri ısıtmakta da enerjiye ihtiyaç duyulacağından, arabanın aşırı soğuk havaya maruz kalması durumunda da, otonomi azaltılabilir. Aküler -40 °C'ye kadar düşük sıcaklıklara maruz kalabilir.

Aracın şarjı için kaç adet yöntem bulunuyor?

Araç sürüş esnasında şarj edilebileceği gibi, bir dış güç çıkışına bağlanılarak şarj edilmesi de mümkündür.

Jeep® Compass 4xe sürüş esnasında akülerini nasıl şarj edecekler?

Compass aküsünü şu yollarla şarj edecek:
1- Rejeneratif frenleme: :Elektrikli taşıtlar, taşıtın kinetik enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren rejeneratif frenlemeyi kullanacak ve klasik ICE frenlerinde olduğu gibi termal enerji olarak boşa harcamaksızın, bu enerjiyi akü şarjında kullanacaklar. Elektrikli motorlar, hareket sağlamak için enerji harcayacaklar. Bu harekete artık gerek kalmadığında (örneğin yavaşlama safhasında) ise, fren gücü, motor aksiyonunu tersine çevirip, elektrik üretmede kullanılabilir olacak. Süreç rejeneratif frenleme olarak bilinmekte ve üretilen enerji aküye gönderilebilmektedir. Doğru koşullarda, elektrikli bir aracın otonomisi, topanan rejenere elektrik sayesinde, 10%'un üzerinde uzatılabilir.
2- E-Tasarruf sürüş modu: Jeep Renegade ve Compass 4xe'nizdeki Hibrit Seçici üzerinde bu modu açık konuma getirerek sistem aküyü belirli bir şarj seviyesinde tutabilir ya da aküyü belirlenen seviyeye kadar yeniden şarj edebilir.

Jeep® Compass 4xe, akülerini bir dış güç prizi vasıtasıyla nasıl şarj edecekler?

Jeep® Compass 4xe'nin her biri, taşıtın Tip 2 prizine bağlanabilir (Mod 2 adında) bir evsel şarj kablosuyla donatılmış olacak. Böylece bir dış priziniz mevcutsa, Jeep® Compass 4xe'nizi evinizin garajı içerisinde veya evinizin önünde şarj etmeniz mümkün olacak. Araç içi şarj edici, alternatif akımı şarj için doğru akıma çevirir. Uconnect* 8.4” NAV Bilgi Eğlence Arayüzü veya akıllı telefonunuza indirebileceğiniz My Uconnect uygulaması* ile, ev sisteminizi kullanırken gerek duyacağınız yeniden şarj süresi ve maksimum akım seviyesini belirleyebilmeniz mümkün olacak.
Daha hızlı bir şarj için, Wallbox adı verilen ve aracınızı klasik bir prizden daha hızlı şarj etmeye yarayan bir evsel duvar panelini kurmanız da imkân dâhilinde olacak. Wallbox'ın kurulumu kolay olup (profesyonel bir elektrikçiye ihtiyaç yoktur), evsel fişinize takmanız yeterlidir.
*Bazı My Uconnect 4Xe hizmetleri Haziran 2020'den itibaren devreye girecek. Belli bir My Uconnect 4xe hizmetinin aktivasyon tarihini öğrenmek için resmi Jeep® web sitesini ziyaret edin.

Hangi ekipmanları hazır tutmam gerekecek?

• Standart: Ev şarj kablosu. Tüm 4x Jeep taşıtlarda her türlü evsel prize girebilir bir adet standart evsel şarj kablosu hazır bulunur.
• Opsiyonel: Yüksek hızlı şarj kablosu. 4x taşıtınızı umumi bir şarj sütunundan şarj edebilmenizi sağlayan Tip 3 şarj kablosu.

kWh ne demek?

kWh, bir aküde saklanabilir olan enerjinin ölçü birimi olan kilovat/saat demektir. Belirli bir araba için, daha yüksek kapasiteli veya daha fazla kWh'li bir akü, daha fazla otonomi ve/veya performansa sahip olacaktır. Belirli bir kapasite için gerçek otonomi sürüş stili ve çevresel koşullara göre değişkenlik gösterecektir.

Elektrikli araçlar yağmurlu havalarda şarj edilebilirler mi?

Şarj etme işlemi, normal kullanımda ve yağmurda bile her ortamda güvenlidir. Müşterilerin elektrik çarpması riskine maruz kalması söz konusu değildir.